Головною метою школи є :
Створення для кожного учня та працівника безпечних умов праці та безпечної експлуатації обладнання, зменшення або повна
нейтралізація дії шкідливих факторів на організм людини і, як наслідок, – зниження травматизму;
-оргінізація виконання правових, організаційно-технічних, санітарно- гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням і аваріям у процесі праці
Загальні відомості про навчальний заклад, його кабінети, навчальні майстерні, спортивний зал. Характерні особливості організації навчально-виховного процесу, об'єкти підвищеної небезпеки.
-
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа Ι-ΙΙΙ ступенів №24 Маріупольської міської ради Донецької області» розташована у приміщенні по проїзду Шопена, 4. Це 3-х поверхова споруда, обладнана відповідними інженерними мережами та технічним устаткуванням для забезпечення належних санітарно-побутових умов працюючих.
-
Школа має наступні кабінети: 16 навчальних кабінетів, 1 спортивну залу, 9 класних кімнат, майстерню та актову залу.
-
На першому поверсі школи розташовані 6 навчальних кабінетів, майстерні, адміністративні кабінети, їдальня, медичний кабінет, туалетні кімнати.
-
На другому поверсі школи розташовані 12 навчальних кабінетів, спортивна зала, методичний кабінет, кабінет завгоспу, туалетні кімнати.
-
На 3 поверсі школи розташовані 9 навчальних кабінетів, майстерні.
-
Є в наявності чердачне приміщення, підвал
-
На території школи розміщені футбольне поле, спортивні майданчики, спортивні споруди
8 Об’єктами підвищеної небезпеки на території школи є:
— електрощитові;
— електрообладнання в кабінетах;
— електричні розетки;
— переносні електричні подовжувачі;
— комп'ютери, копіювальна техніка;
— обладнання в шкільній їдальні;
— прилади в кабінетах хімії, фізики, інформатики;
— станки, верстати та обладнання кабінету техничної праці;
—територія школи під час ожеледиці;
— спортивна зала та спортивний майданчик.
Робота педагогічного колективу Маріупольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24 з охорони праці організована згідно з Законом України « Про охорону праці» та Положенням «Про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти». Відповідно до встановлених вимог ведеться шкільна документація з питань дотримання норм техніки безпеки та охорони праці. Розроблена система роботи та контролю за дотриманням вимог законодавчих та нормативних документів з охорони праці, навчання працівників та учнів. Річним планом роботи школи передбачені заходи з охорони здоров’я дітей та охорони праці вчителів і обслуговуючого персоналу та контроль з цього питання. У школі регулярно проводиться навчання та перевірка знань з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності. Затверджені тематичний план і програма навчання працівників школи відповідно до Типового положеня «Про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці». Згідно з встановленими вимогами розроблені посадові інструкції працівників з охорони праці за видами робіт. Інструктажі з питань охорони праці з учасниками навчально-виховного процесу проводяться відповідно до Типового положення. Інструктажі з питань безпеки життєдіяльності, які містять питання охорони здоров’я, пожежної, радіаційної безпеки, безпеки дорожнього руху, реагування на надзвичайні ситуації, безпеки в побуті тощо проводяться з учасниками навчально-виховного процесу згідно плану. Адміністрація закладу постійно контролює своєчасне проведення інструктажів з охорони праці та техніки безпеки з працівниками та учнями.
Призначено відповідального з охорони праці, відповідального за електрогосподарство, енергопостачання, водопостачання. Окремими наказами призначені особи, які відповідають за збереження життя та здоров'я учнів під час начально-виховного процесу.
У школі створені і постійно діють комісії з питань охорони праці, з розслідування нещасних випадків.
Організація роботи з охорони праці контролюється директором школи. Це і постійний контроль за навчанням педагогів з охорони праці, перевірка їхніх знань, контроль за організацією і періодичним проведенням занять з охорони праці з усіма категоріями працівників школи та учнями, і систематичний контроль за проведенням різного роду інструктажів, організація та контроль за роботою комісії для оформлення актів-дозволів на проведення занять в кабінетах, спортивних залах та майданчиках, майстеренях, контроль за виконанням заходів відповідно до Закону України «Про охорону праці».
Між дирекцією школи та профспілковим комітетом підписаний Колективний договір, у якому визначені обов’язки сторін щодо організації безпечних і нешкідливих умов праці, а також реалізації працівниками школи своїх прав і соціальних гарантій на охорону праці. Двосторонні обов’язки у Колективному договорі обговорені з урахуванням усіх положень чинного законодавства. Враховані всі пропозиції працівників, стан виробничого травматизму, професійних захворювань. Розроблені актуальні заходи щодо поліпшення безпеки та умов праці на робочих місцях. Загальні принципи формування двосторонніх зобов’язань з охорони праці у Колективному договорі не суперечать законам та нормативним актам України, гарантії, пільги та компенсації, що передбачені для працівників школи, визначені реально, є обов’язковими для виконання за будь-яких умов.
Традиційно на початку навчального року постійно діючою комісією з огляду приміщення школи складаються акти прийому кабінетів: фізики, хімії, технічної та обслуговуючої праці, біології та інформатики та спортмайданчиків. За результатами перевірки комісією складаються акт про готовність школи та висновки про готовність кабінетів та спортивної бази школи до проведення занять.
У школі створений куточок з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Адміністрація забезпечує технічне обладнання всіх робочих місць і створює на них безпечні умови праці.
Основним завданням над якими працює колектив - є здобуття вчителями і учнями знань, умінь і навичок безпечних прийомів роботи, навчання безпечної поведінки під час навчально-виховного процессу, в побуті, сприяння підвищенню методичної, педагогічної майстерності вчителів з питань безпеки життєдіяльності.
У школі діють загони дружин юних пожежних та юних інспекторів дорожнього руху, передбачено проведення різних за формою заходів. Збірні команди ЮІР і ДЮР є постійними учасниками районних змагань.